Przejdź do komentarzy

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego


Dzięki współpracy Warszawy z ElektroEko mieszkańcy stolicy mają dwie możliwości oddania elektrośmieci:

BEZPOŚREDNIO Z DOMÓW – usługa dotyczy dużych elektrośmieci (np. pralek, lodówek, zmywarek, telewizorów pow.24 cali), ale przy tej okazji może być zabrany również mały sprzęt. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 2222 333 00 lub wypełnić formularz na stronie elektrosmieci.pl.  Odpowiednio przygotowany sprzęt (a więc np. odłączony od prądu, wodociągów) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie.

Plakat "Bezpłatny odbiór dużych elektrośmieci z domu"
 

W PUNKTACH ZBIERANIA – w każdej dzielnicy Warszawy w soboty w godzinach 10:00 – 14:00 w oznakowanych punktach ElektroEko prowadzona jest zbiórka elektrośmieci. Adresy punktów dostępne są na stronie www.elektrosmieci.pl
  
Wykaz punktów zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
 
Zarówno usługa odbioru elektrośmieci bezpośrednio z domu, jak i zbiórka ZSEE w punkcie zbierania nie wiąże się z żadnymi kosztami ze strony mieszkańców i miasta. Koszty funkcjonowania systemu pokrywa działający na zasadach not – for – profit ElektroEko.
 
Program Moje miasto bez elektrośmieci
 
Kompleksowe wdrożenie programu „Moje miasto bez elektrośmieci" oznacza również konkretne korzyści dla  szkół podstawowych z Warszawy. Placówki, angażując się w działania edukacyjne prowadzone w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci", korzystają z utworzonego przez ElektroEko Funduszu Oświatowego.

Plakat Fundusz Oświatowy


W ramach programu w placówkach oświatowych wydawane są kupony, które po przeliczeniu na punkty, są następnie wymieniane na nagrody; materiały i pomoce edukacyjne m.in. tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy – według potrzeb szkół (finansowane z Funduszu Oświatowego).
Sprzęt może być zbierany nie tylko przez nauczycieli i uczniów, ale również przez ich rodziny, znajomych czy sąsiadów. Im mocniej społeczność związana z daną placówką edukacyjną zaangażuje się w program, tym większą liczbę punktów otrzyma szkoła. To od mobilizacji społeczności lokalnej zależy więc, na jakim poziomie placówka edukacyjna będzie mogła korzystać z Funduszu Oświatowego.
 
Dotychczas do programu przystąpiło 247 szkół podstawowych z terenu Warszawy. Program ma zasięg ogólnopolski i w sumie uczestniczy w nim niemal 2 500 szkół z całego kraju. Inicjatywa jest bezterminowa.

Ulotka "Pomoce dydaktyczne dla szkół podstawowych za elektrośmieci"


Logo „Moje miasto bez elektrośmieci"