Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatności.Zamknij

Przejdź do komentarzy

Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Krok po kroku

Od dnia 1 sierpnia 2014 r.  na terenie całej Warszawy obowiązuje nowy system odbioru odpadów komunalnych. Mieszkańcy segregują odpady na trzy pojemniki.
 
Na stronie znajdziesz: aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące wdrażania nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, dokumenty prawne określające ramy systemu, narzędzia ułatwiające złożenie deklaracji, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, przydatne porady – jak dobrze segregować, jak założyć kompostownik i wiele innych.

 

Aktualności

« Wstecz

Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Program jest skierowany do szkół podstawowych i przedszkoli. Za zgromadzone elektrośmieci otrzymują one punkty, które wymieniają na nagrody z Funduszu Oświatowego. Kluczową rolę w programie pełnią Koordynatorzy Szkolni, od których zaangażowania zależy sukces szkoły. Sprzęt może być zbierany nie tylko przez nauczycieli i uczniów, ale również przez ich rodziny, znajomych czy sąsiadów. Im mocniej społeczność związana z daną placówką oświatową zaangażuje się w program, tym większą liczbę punktów otrzyma szkoła.
Firma ElektroEko prowadząca akcję edukacyjną „Moje miasto bez elektrośmieci” informuje, że dotychczas w Warszawie do programu przystąpiło 370 szkół i przedszkoli. Ponad 100 z nich regularnie organizuje zbiorki „elektrośmieci” i doposaża placówki w wybrane przez siebie nagrody
Rekordzistką, jeśli chodzi o zebrane punkty i odebrane pomoce dydaktyczne, jest Szkoła Podstawowa nr 209 z dzielnicy Bielany. Obecnie placówka ma na koncie największą liczbę punktów, a otrzymała już 2 tablice multimedialne oraz projektor. Koordynatorem w szkole jest Pani Monika Natkaniec, która zdradziła nam receptę na sukces w programie: "W naszej szkole na warszawskich Bielanach coroczne zbiórki „elektrośmieci” wpisały się już w szkolną i lokalną tradycję. Zbiórki regularnie odbywają się wiosną już od 2014 roku. W ciągu tego czasu udało się zebrać ponad 40 ton elektroodpadów." Jeszcze w marcu br. w szkole odbędą się kolejne zbiórki; szczegóły znajdują się na plakacie
Więcej informacji: zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego