Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatności.Zamknij

Przejdź do komentarzy

Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Krok po kroku

Od dnia 1 sierpnia 2014 r.  na terenie całej Warszawy obowiązuje nowy system odbioru odpadów komunalnych. Mieszkańcy segregują odpady na trzy pojemniki.
 
Na stronie znajdziesz: aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące wdrażania nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, dokumenty prawne określające ramy systemu, narzędzia ułatwiające złożenie deklaracji, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, przydatne porady – jak dobrze segregować, jak założyć kompostownik i wiele innych.

 

Aktualności

« Wstecz

Spotkanie z przedstawicielami ZGN-ów

W poniedziałek, 18 lutego, w bielańskim Ratuszu odbyło się spotkanie dyrekcji Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi z przedstawicielami Zarządów Gospodarki Nieruchomości z poszczególnych warszawskich dzielnic.

W trakcie rozmowy dyrektor miejskiego Biura Gospodarski Odpadami Komunalnymi Piotr Karczewski zaprezentował założenia wchodzącego w życie 1 lipca 2013 r., kiedy to każdy mieszkaniec Warszawy będzie rozdzielał w domu śmieci na trzy główne grupy. W pierwszej z nich znajdzie się: suchy papier i tektura, butelki plastikowe oraz inne opakowania wykonane z plastiku, kartony po sokach oraz puszki. Mają być one gromadzone w czerwonych pojemnikach lub workach (domki jednorodzinne). Odpady odbierane będą nie rzadziej niż raz w miesiącu. W drugiej zaś szkło butelki i słoiki. Powinny być one umyte oraz pozbawione metalowych nakrętek i kapsli (te wrzucamy do pierwszego pojemnika lub worka). Całość gromadzona będzie w zielonych pojemnikach lub workach. Posegregowane odpady odbierane będą nie rzadziej niż raz w miesiącu. Natomiast wszystkie pozostałe śmieci zbieramy w pozostałym pojemniku i wyrzucamy je do czarnych pojemników. W tym wypadku konieczne jest używanie pojemników nie worków. Odbierane, co najmniej raz w tygodniu.

Pod przedstawieniu założeń nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, który będzie obowiązywał od 1 lipca, nadszedł czas na wyjaśnienie wątpliwości związanych z organizacją i zasadami systemu. Przedstawiciele Zarządów Gospodarowania Nieruchomościami pytali m.in. o sprawy związane z płatnościami za odpady, wielkość pojemników np. w altankach, częstotliwość składania deklaracji oraz sposób odbierania odpadów wielkogabarytowych.

Na spotkaniu obecnych było blisko 100 przedstawicieli ZGN-ów i WZL-ów z: Bemowa, Białołęki, Bielan, Mokotowa, Śródmieścia, Pragi-Południe, Pragi-Północ, Targówka, Ursusa, Wawra, Wilanowa, Woli oraz Żoliborza.