Przejdź do komentarzy

Aktualności

« Wstecz

Postępowanie przetargowe na odbiór odpadów – rozstrzygnięte

Informujemy mieszkańców Warszawy, że 26 lutego br. rozstrzygnięto przetarg na odbiór odpadów komunalnych z terenu m.st. Warszawy. Nowe umowy będą obowiązywały przez kolejne trzy lata.

Przypomnijmy, w przetargu na odbiór odpadów komunalnych i transport do instalacji lub stacji przeładunkowej, miasto podzielono na 9 części. W postępowaniu udział wzięło 9 wykonawców, którzy złożyli oferty na różne części zamówienia. Oferty zostały sprawdzone pod względem formalnym i ocenione według trzech kryteriów: cena (60%), kryterium środowiskowe (20 %), kryterium jakościowe (20 %). Odbyły się aukcje elektroniczne, które pozwoliły na znaczącą obniżkę cen zaoferowanych pierwotnie przez wykonawców.

Firmom uczestniczącym w postępowaniu przysługuje odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, mają na to 10 dni. Jeżeli wpłyną odwołania na wybór oferty najkorzystniejszej, miasto zawrze umowę dopiero po zakończeniu postępowania przed KIO. Podpisanie umów nie oznacza, że operatorzy od razu rozpoczynają świadczenie usługi, w umowie mają zagwarantowane 3 miesiące okresu przygotowawczego.

Przetarg na odbiór odpadów komunalnych – najkorzystniejsze oferty w podziale na zadania:
dla zadania 1 (Bielany i Żoliborz) – BYŚ Wojciech Byśkiniewicz - 476,55 zł
dla zadania 2 (Białołęka i Targówek) – PARTNER Sp. z o.o. konsorcjum – 443,76 zł
dla zadania 3 (Mokotów) – P.P.H.U. LEKARO Jolanta Zagórska - 304,52 zł
dla zadania 4 (Ochota, Ursus i Włochy) – MPO - 381,03 zł
dla zadania 5 (Praga Południe i Praga Północ) – P.P.H.U. LEKARO Jolanta Zagórska - 379,29 zł
dla zadania 7 (Śródmieście) – MPO – 442,38 zł
dla zadania 8 (Ursynów i Wilanów) – SUEZ Polska Sp. z o.o. i Remondis Sp. z o.o. (konsorcjum) – 436,99 zł
dla zadania 9 (Wola i Bemowo) – MPO - 565,79 zł
 
Najniższa cena zaoferowana w zadaniu 6 (Rembertów, Wawer, Wesoła) wyniosła 762,00 zł za odbiór tony odpadów. Miasto z uwagi na znaczące przekroczenie budżetu w tym zadaniu, zdecydowało o unieważnieniu postępowania. W najbliższym czasie przetarg, także z wykorzystaniem aukcji elektronicznej, zostanie wznowiony.

Dla mieszkańców nic się nie zmienia w zakresie odbioru odpadów - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje - Do czasu rozpoczęcia świadczenia usług wynikających z nowych umów odpady będą odbierane przez dotychczasowych operatorów bez wpływu na jakość usługi.


  
Od 1 stycznia w Warszawie obowiązuje system segregacji na pięć pojemników

Nowe, bardziej wymagające zasady segregacji odpadów, są od nowego roku wprowadzane stopniowo. Operatorzy dostarczyli mieszkańcom domów jednorodzinnych niezbędne worki na zbieranie odpadów. Część obecnie używanych pojemników ma nowe oznakowanie – naklejki z opisem frakcji znajdującej się na pojemnikach. Operatorzy dostawiają również nowe pojemniki. Dopóki w altanach śmietnikowych są trzy pojemniki, mieszkańcy mogą segregować według dotychczasowego systemu. Przejście na nowy system może potrwać parę tygodni.

Na początku stycznia ruszyła też miejska kampania, która zachęca do segregowania odpadów i podpowiada jak należy to robić właściwie. Każdy mieszkaniec ma dostęp do informacji: w swoim urzędzie dzielnicy, komunikacji miejskiej, prasie dzielnicowej, mediach społecznościowych. Zachęcamy mieszkańców, zarządców nieruchomości do pobierania i wydruku materiałów informacyjnych:

Plakat Jak segregować odpady komunalne od 2019 roku?
Ulotka Jak segregować odpady komunalne od 2019 roku? 
  

  

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatności.