Przejdź do komentarzy

Aktualności

« Wstecz

Odbiór odpadów komunalnych na terenie dzielnicy Mokotów

Odbiór odpadów komunalnych na terenie dzielnicy Mokotów

 

Od 1 sierpnia br. odpady z tereny Mokotowa są odbierane przez MPO. Przejściowe kłopoty wynikające ze zmiany firmy odbierającej odpady powinny zakończyć się do końca tygodnia. W najbliższy weekend pojawi się tam przynajmniej 40 dodatkowych samochodów odbierających odpady z mokotowskich altanek śmietnikowych.

 

Miasto stołeczne Warszawa stale monitoruje sytuację związaną z odbiorem odpadów komunalnych na terenie dzielnicy Mokotów. W terenie są pracownicy Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Urzędu Dzielnicy Mokotów kontrolujący realizację umowy przez MPO, które od 1 sierpnia jest odpowiedzialne za odbiór odpadów z tej dzielnicy.

 

Na terenie Mokotowa codziennie od godz. 6 do 22 pracuje kilkadziesiąt samochodów specjalistycznych do odbioru odpadów, wspieranych przez mniejsze pojazdy i 2 załogi interwencyjne. Do 8 sierpnia tylko z terenu Mokotowa MPO odebrało 1 000 ton odpadów komunalnych.

 

W związku z dużą liczbą zgłoszeń dotyczących przepełnienia pojemników oraz wprowadzeniem korekt harmonogramów przez nowego usługodawcę nastąpiło spiętrzenie się w krótkim okresie dużej liczby odbiorów w trybie interwencyjnym. Wszystkie zgłoszenia, które otrzymuje Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 są niezwłocznie podejmowane, a ich realizacja przez spółkę MPO jest na bieżąco kontrolowana przez Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Zapewniamy, że wszystkie zostaną zrealizowane.

 

Ze względu na panujące upały spółka MPO odbiera odpady zarówno w terminach wskazanych w harmonogramach, jak również w weekendy. W najbliższy weekend na terenie Mokotowa pojawi się ponad 40 dodatkowych samochodów odbierających zalegające odpady.

 

Przepraszamy za niedogodności. W przypadku zaistnienia jakichkolwiek nieprawidłowości prosimy o informację za pomocą Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 Urzędu m.st. Warszawy. Zespół konsultantów odpowiada na pytania i zgłoszenia mieszkańców (również te dotyczące nieprawidłowości w odbiorze odpadów) poprzez aplikację mobilną, stronę internetową, czat, e-mail oraz telefon.
Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115


 
  

  

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatności.