Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatności.Zamknij

Przejdź do komentarzy

Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Krok po kroku

Od dnia 1 sierpnia 2014 r.  na terenie całej Warszawy obowiązuje nowy system odbioru odpadów komunalnych. Mieszkańcy segregują odpady na trzy pojemniki.
 
Na stronie znajdziesz: aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące wdrażania nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, dokumenty prawne określające ramy systemu, narzędzia ułatwiające złożenie deklaracji, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, przydatne porady – jak dobrze segregować, jak założyć kompostownik i wiele innych.

 

Aktualności

« Wstecz

Od 7 maja LEKARO rozpoczęło inwentaryzację punktów odbioru odpadów na Mokotowie

Informujemy mieszkańców Mokotowa, że od 7 maja br. przedstawiciele firmy PPHU LEKARO, przeprowadzają inwentaryzację punktów odbioru odpadów znajdujących się w tej dzielnicy.
 
Polega ona na:
- zebraniu informacji od właścicieli nieruchomości co do liczby pojemników znajdujących się w danym punkcie odbioru odpadów;
- sklasyfikowaniu jakiej wielkości pojemniki są w danej lokalizacji (w przypadku domów jednorodzinnych jest to pojemność 120 litrów bądź 240 litrów);
- ustaleniu optymalnej częstotliwości odbioru odpadów komunalnych z terenu danej nieruchomości.
 
M.st. Warszawa wyposaży każdą nieruchomość w odpowiednie pojemniki, zgodnie z zasadami obowiązującymi w nowym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Usługa ta zostanie wykonana przez firmy odbierające odpady. Prosimy o udostępnienie punktu odbioru odpadów osobie przeprowadzającej inwentaryzację.
 
Ankieterzy mogą pobierać dane kontaktowe właściciela nieruchomości w celu poinformowania o terminie podstawienia pojemników lub ewentualnej zmianie harmonogramu.
 
Upoważniony pracownik firmy będzie legitymował się identyfikatorem ze zdjęciem zawierającym imię, nazwisko, numer dowodu osobistego.
 
W razie potrzeby potwierdzenia tożsamości ankietera prosimy dzwonić na numer infolinii 19115.
 
Uwaga!!! Przedstawiciele firm nie pobierają żadnych opłat od właścicieli nieruchomości z tytułu przeprowadzonej inwentaryzacji.

Ponadto informujemy, że firma LEKARO specjalną zakładkę na swojej stronie poświęconą gospodarce odpadami komunalnymi w dzielnicy Mokotów. Jej adres to - http://www.lekaro.pl/warszawa-mokotow/