Przejdź do komentarzy

Aktualności

« Wstecz

Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych obowiązujące od 2019 roku

Informujemy mieszkańców Warszawy, że 28 grudnia br. zostaną opublikowane harmonogramy odbioru odpadów komunalnych obowiązujące w 2019 roku.

Harmonogramy będą dostępne na stronach internetowych operatorów. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią, ponieważ zmiany uwzględniają wymagania nowego systemu segregacji.

Jednocześnie przypominamy, że od 1 stycznia 2019 roku będzie obowiązywał nowy, 5-pojemnikowy system odbioru odpadów komunalnych (plastik i metal, papier, bio, szkło, zmieszane). Nowe zasady segregacji odpadów w Warszawie będą wdrażane stopniowo.

Znaczna część pojemników, które są obecnie używane, zostanie oznaczona na nowo – prosimy o zwracanie uwagi na naklejki z opisem frakcji znajdujące się na pojemnikach. Nowe pojemniki w altankach będą dostawiane sukcesywnie a pierwsze z nich mogą pojawić się jeszcze przed świętami.

Dopóki w altanach znajdują się pojemniki oznaczone wg starych zasad (segregowane suche, szkło, zmieszane), prosimy o segregowanie według starego systemu. Przejście na nowy system może potrwać parę tygodni. Wprowadzenie nowego systemu będzie monitorowane.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi nowych zasad segregacji odpadów (wersja do samodzielnego wydruku):
Plakat
Ulotka


 
  

  

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatności.