Przejdź do komentarzy

Aktualności

« Wstecz

EKOPIKNIK już w najbliższą sobotę!

Jak być eko-odpowiedzialnym? Dowiesz się tego już w sobotę 15 czerwca w Parku Świętokrzyskim (obok Pałacu Kultury i Nauki).
W godz. od 12.00 do 18.00 zapraszamy na EKOPIKNIK odbywający się w ramach Warszawskiego Miesiąca Recyklingu. Na warszawiaków czeka mnóstwo atrakcji, m.in. warsztaty
z biokompostowania, gry edukacyjne, twórcze warsztaty promujące drugie życie przedmiotów oraz ideę zero waste, pokazy zdrowego żywienia, gry i zabawy plenerowe. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału!

W tym roku podczas Ekopikniku promowane będzie podejście R3 - REDUCE – REUSE – RECYCLE, czyli: ogranicz (ilość wytwarzanych odpadów) – użyj ponownie (nie wyrzucaj przedmiotów, które mogą być jeszcze użyte) – przetwórz (odpady – w tym bioodpady, które stają się zasobem).
Motywem wiodącym tegorocznego EKOPIKNIKU jest frakcja bioodpadów. Eksperci – m.in. z Zarządu Zieleni m. st. Warszawy – prowadzić będą warsztaty ekologiczne, a na mieszkańców czekają m.in. praktyczne porady jak zrobić samonawadniającą doniczkę lub zbudować przydomowy kompostownik prezentacje minimalizacji odpadów bio przez „pędzenie” resztek warzyw i inne atrakcje.
Na EKOPIKNIKU nie zabraknie  wielkich gabarytów, które dzięki zaangażowaniu miasta w europejski projekt URBANREC, mają szansę stać się cennym źródłem nowych pomysłów na powtórne wykorzystanie niepotrzebnych mebli. Chętni mogą zagrać w wielkoformatowa grę planszową, gdzie wykażą się wiedzą na temat odpowiedzialnego postępowania z odpadami lub wejść do piramidy,
w której można będzie sprawdzić swój „EKOPROFIL”.
Podczas EKOPIKNIKU odbędą się także upcyklingowe warsztaty z tworzenia szkolnych pojemników na odpady, pokazy eko-stolarki, zajęcia z tworzenia kwietników z włóczki T-shirtowej i maskotek ze starych swetrów, szycia ręcznego i na maszynie, warsztaty i atrakcje edukacyjne z zakresu powtórnego użycia i przetwarzania kartonów. Ponadto, zainteresowani tematyką „zero waste” będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w zakresie produkcji domowej ekochemii (proszek do prania, środki czystości) oraz pieluchowania wielorazowego.
Zapraszamy również na targ śniadaniowy. Pasjonatów zdrowego odżywiania z pewnością zaciekawią pokazy kulinarne, warsztaty edukacyjne dot. niemarnowania jedzenia oraz samodzielnego przygotowania zdrowych deserów.
Do udziału w Ekopikniku zapraszamy całe rodziny. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych warszawiaków – organizatorzy zadbali o gry i zabawy dla dzieci i młodzieży o tematyce ekologicznej, na terenie Parku Świętokrzyskiego odbędzie się także edukacyjna gra miejska. Dla chętnych przewidziano także wspólne tworzenie gier planszowych oraz tworzenie upcyklingowych skarbonek
i organizerów, a także konkursy i quizy z nagrodami.
Podczas wydarzenia m.st. Warszawa przystąpi do Koalicji 5 frakcji – ogólnopolskiej inicjatywy, której celem jest wprowadzenie na opakowaniach systemu oznakowań wskazujących sposób segregacji odpadów i edukacja ekologiczna.
Dla zwolenników dwóch kółek przewidziany jest darmowy serwis rowerowy oraz warsztaty z dbania o rower. Na terenie czynny też będzie punkt zbiórki rowerów recyklingowych i napraw rowerowych.
Więcej: Facebook

 
  

  

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatności.