Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatności.Zamknij

Przejdź do komentarzy

Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Krok po kroku

Od dnia 1 sierpnia 2014 r.  na terenie całej Warszawy obowiązuje nowy system odbioru odpadów komunalnych. Mieszkańcy segregują odpady na trzy pojemniki.
 
Na stronie znajdziesz: aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące wdrażania nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, dokumenty prawne określające ramy systemu, narzędzia ułatwiające złożenie deklaracji, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, przydatne porady – jak dobrze segregować, jak założyć kompostownik i wiele innych.

 

Aktualności

« Wstecz

Dochód ze Świątecznej Eko Pomocy przekazany

Dochód z akcji charytatywnej „Świąteczna Eko Pomoc”, która odbyła się 9 grudnia 2017 r., wyniósł ponad 10 tys. złotych. Został on przekazany seniorom z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z oddziału rejonowego Targówek.
 
- Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w akcji charytatywnej. Udało nam się zebrać 34 tony odpadów segregowanych i rozdać ponad 6 tysięcy świątecznych drzewek. Dziękuję również naszym partnerom za zaangażowanie i wkład w pomyślny przebieg przedsięwzięcia. Dzięki zebranym środkom, seniorzy będą mogli kupić niezbędny sprzęt komputerowy i biurowy potrzebny w ich codziennej działalności – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.
 
- To dla nas, seniorów nadzwyczajne wyróżnienie i wsparcie, ale także zobowiązanie do dalszego działania na rzecz tworzenia coraz bardziej przyjaznych warunków dla emerytów, rencistów i inwalidów – mówi Witold Harasin z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
 
Świąteczne akcje charytatywne
Świąteczna Eko Pomoc to organizowana cyklicznie w grudniu akcja charytatywna promująca zasady selektywnej zbiórki odpadów i zachęcająca mieszkańców do korzystania z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK. Mieszkańcy w zamian za odpady segregowane, również odpady niebezpieczne tzw. kłopotliwe otrzymują choinki w doniczkach. Cały dochód z akcji jest przeznaczany na cele charytatywne.
 
Pierwsza akcja została zorganizowana w 2015 r., a dochód został przekazany na odbudowę przedszkola na Filipinach. Druga Świąteczna Eko Pomoc odbyła się w 2016 r., a zebrane środki zostały przekazane, jako wsparcie Fundacji Muzyczni Czarodzieje.
 
W sobotę, 9 grudnia 2017 r. odbyła się trzecia edycja Eko Pomocy. Warszawiacy, którzy odwiedzili stacjonarne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie lub odpady surowcowe, otrzymali choinki w doniczkach.
 
W grudniu 2018 r. planowana jest 4 edycja Świątecznej Eko Pomocy.
 
Podsumowanie akcji na rzecz seniorów
W dwóch Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, przez 4 godziny trwania tego wydarzenia, rozdano 6,5 tyś. świątecznych drzewek, a w zamian zebrano ponad 34 tony odpadów segregowanych, w tym:
  • szkło – 3,92 t,
  • opakowania z papieru i tektury – 3,88 t,
  • opakowania z tworzyw sztucznych – 3,88 t,
  • baterie – 1,93 t,
  • elektroodpady – 21,26 t.
Cały dochód - 10 384,62 zł - z zagospodarowania zebranych odpadów Partnerzy akcji przekazali na rzecz Seniorów z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, oddział rejonowy Targówek.
 
Partnerzy akcji – firmy:
REMONDIS Sp. z o.o., REMONDIS Elektrorecykling Sp. z o.o., PARTNER Sp. z o.o. i Partner Dariusz Apelski.

Podziękowanie