Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatności.Zamknij

Przejdź do komentarzy

Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Krok po kroku

Od dnia 1 sierpnia 2014 r.  na terenie całej Warszawy obowiązuje nowy system odbioru odpadów komunalnych. Mieszkańcy segregują odpady na trzy pojemniki.
 
Na stronie znajdziesz: aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące wdrażania nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, dokumenty prawne określające ramy systemu, narzędzia ułatwiające złożenie deklaracji, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, przydatne porady – jak dobrze segregować, jak założyć kompostownik i wiele innych.

 

Aktualności

« Wstecz

Automaty już są nad Wisłą– wymień odpady na butelkę wody

W Warszawie możemy już wymieniać odpady na butelki wody! Wystarczy zebrać nad Wisłą plastikowe butelki typu PET lub puszki po napojach aby otrzymać butelkę wody mineralnej. Automaty znajdziemy w dwóch lokalizacjach: 
- Babie Lato (przy Bulwarze Flotylli Wiślanej) w godzinach:
piątek 16:00 - 24:00 | sobota 12:00 - 24:00 | niedziela 12:00 - 22:00 lub do wyczerpania zapasów;
- Beach Bar Aquatica (przy ulicy Wybrzeże Helskie 1/5) - 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00 – 18:00 lub do wyczerpania zapasów.
Akcja potrwa do 4 września br.
Miasto Stołeczne Warszawa realizuje ten innowacyjny projekt w ramach kampanii Dzielnica Wisła we współpracy z Żywiec Zdrój. Odpady z automatów odbiera firma MPO. Wszystkie odebrane odpady trafiają do sortowni. Tworzywa sztuczne PET podlegają dalszemu przetwarzaniu (w połączeniu z innymi plastikami wykorzystane zostaną produkcji m.in. polarów, mebli ogrodowych, pojemników na odpady, kwietników dekoracyjnych czy uchwytów do narzędzi domowych). Metale - po przetopieniu posłużą do produkcji nowych wyrobów.
 
Zasady wymiany:
2 odpady = 1 butelka wody (0,5 litra)
Wymieniamy tylko odpady zebrane nad Wisłą.
Szczegóły poniżej:  Regulamin  
Obejrzyj jak działa automat
Punkt wymiany odpadów